Száguldó cirkusz blog

Utolsó kommentek

Visszatért a Mercedes: Rosberg a leggyorsabb pénteken Szahírban!

2010.03.12. 14:13 Real Simon says

Megnyerte a legelső "csatát" a visszatérése után a Mercedes: Nico Rosberg Ezüstnyila bizonyult leggyorsabbnak a Bahreini Nagydíj második szabadedzésén. Rosberg már a tréning huszadik percében 1 perc 56 mp alá vitte le az átépített szahíri pálya nem hivatalos körrekordját, amit később tovább javított, így végül 1:55,409 perccel az élen zárt.

Mögötte Lewis Hamilton végzett a McLaren-Mercedesszel, megelőzve Michael Schumachert és vb-címvédő csapattársát, Jenson Buttont. A nagycsapatok délután már a versenyszimulációra koncentráltak, de Hamilton és a McLaren számára keserű tapasztalat volt, hogy az MP4-25 már öt kör alatt felzabálta a keményebb (!) összetételű gumikat. Ezért részben az igen magas pályahőmérséklet (a tréning előtt 49 fokot mért a Bridgestone), valamint a McLaren hátsó futóművének rossz beállítása volt okolható.

Sebastian Vettel lett az ötödik, miután a délelőtti edzésen egy rejtélyes fékhiba miatt alig tudott menni. Délutánra a Red Bull szerelői kicserélték az első fékbetéteket, de a vb-ezüstérmes még így is sokat csúszkált a pályán (és mellette). Csapattársa, Mark Webber - a Red Bull szerint elővigyázatosságból, hogy a váltóját kímélje - csupán 12 fordulót teljesített.

Elmaradt a várakozásoktól a Ferrari is. Felipe Massa csak a hetedik, míg Fernando Alonso a kilencedik helyen zárta a napot - igaz, mindketten sok benzinnel köröztek, a versenybeállításokra fókuszálva. A szorgalmas Massa 30 kört tett meg, ami a délelőtti penzummal kiegészülve összesen 49 kört (308,7 kilométert, pontosan egy versenytávot) jelent. Így azért már nem olyan szomorú a vörösök helyzete.

Szenzációsan mutatkozott be Nico Hülkenberg, aki legjobb újoncként a hatodik helyre hozta be a Williams-Cosworthot. A GP2 bajnoki címvédője majdnem egy teljes másodpercet akasztott rutinos csapattársa, Rubens Barrichello nyakába. Vitalij Petrov a nyolcadik legjobb idővel támasztotta alá a Renault viszonylagos gyorsaságát, míg a délelőtti tréningen vitézkedő Robert Kubica a kemény gumis versenyszimulációja során csak a 15. időt tudta elérni.

A téli tesztek után meglepetéscsapatnak kikiáltott Sauber-Ferrarik a középmezőnyben végeztek, míg az újonc istállók közül (ahogy az várható volt) a Lotus vizsgázott eddig a legjobban: Kovalainen a 18., Trulli a 19. időt jegyezte, megelőzve mindkét Virgin-pilótát.

A Toro Rosso pilótái közül Jaime Alguersuari egy megpördülés során hajszál híján nekicsapta az STR5 farát egy furcsán elhelyezett szalagkorlátnak; míg csapattársa, Buemi nem tudott kijönni a tréningre, technikai hiba miatt. Hasonlóan járt az újonc Hispania F1 újonca, Karun Chandhok is, akinek autóját ma nem tudták versenykész állapotba hozni a szerelői.