Száguldó cirkusz blog

Utolsó kommentek

Az Audié a pole pozíció Le Mans-ban

2011.06.10. 13:00 Real Simon says

Az Audi két R18 TDI-je szerezte meg az első rajtsorból való indulás jogát a csütörtök esti, kétszer két órás kvalifikáció során, Le Mans-ban. A GT-kategóriában egy gyári BMW M3 GT2 volt a leggyorsabb.

A Peugeot-nál abban reménykedtek, hogy a Sarthe-i pálya specialistája, Stéphane Sarrazin egymás után ötödször is megszerzi az edzéselsőséget, ez azonban nem sikerült. A 8-as rajtszámú Peugeot 908 HDi pilótája az edzés vége felé kétszer is lecsúszott egy kanyarívről, kiment a pályáról, így nem sikerült előrébb lépnie a negyedik helynél.

Az Audi új fejlesztésű R18-asa viszont nagyon gyorsnak tűnik: Benoit Tréluyer nagyszerű kört futott, amivel a sokáig élen álló csapattársát, Romain Dumas-t is meglepte. A 2-es számú Audi R18 3:25,738 perces ideje hat másodperccel rosszabb, mint a tavalyi pole-idő (amit a Peugeot ért el), ami nagyrészt az 5,5-ről 3,7 literre csökkentett hengerűrtartalomnak, illetve a 650-ről 550 lóerőre csökkent motorteljesítménynek köszönhető.

Az Audi egyébként 2006 óta először indulhat a pólusról Le Mans-ban.

A legjobb privátcsapat az Oreca lett, amely egy tavalyi Peugeot 908 HDi FAP autóval nevezett. Nicolas Lapierre jóvoltából a 7. helyről indulhatnak a franciák.

Az LMP2-es kategória legjobbjának az Oreca-csapat másik autóját (Signatech Nissan) hajtó Franck Mailleux, Lucas Ordonez, Soheil Ayari-trió bizonyult. Eredményük  (3:41,458 perc) a 14. rajthelyre volt jó. Érdekesség, hogy a spanyol Ordonez korábban PlayStation-játékban nyert bajnoki címeket, most először versenyezhet az igazi, klasszikus viadalon.

A GT-kategóriában a gyári BMW M3-ast hajtó Augusto Farfus, Jörg Müller, Dirk Werner hármas bizonyult a legjobbnak, övék a 29. rajthely. A másik M3-ast Andy Priaulx csúnyán összetörte a kora esti, első edzésen, de így is csak két pozícióval maradtak el a csapattársaik mögött. A BMW szerelői gőzerővel dolgoznak a pénteki pihenőnapon, hogy a versenyre helyrepofozzák a sérült versenyautót.