Száguldó cirkusz blog

Utolsó kommentek

Webber az élre ugrott Szingapúrban

2010.09.24. 13:50 Real Simon says

Az utolsó pillanatban elért 1:54,589 perces köridejével a Red Bull világbajnoki éllovasa, Mark Webber ugrott az élre  a Szingapúri Nagydíj első szabadedzésén.

Kollégái többségéhez hasonlóan Webber sokáig ki sem jött a pályára, mivel az aszfalton víztócsák álltak a korábbi felhőszakadás után. Néhány bemelegítő kör megtétele után azonban az ausztrálnak jött ki legjobban a lépés, és a tréning záró másodperceiben - már az edzésidő lejárta után - meg tudta előzni Michael Schumachert.

Schumacher most először versenyzett a szingapúri utcai pályán, ezért kénytelen volt az elsők között kimenni a vizes aszfaltra, Christian Klien (Hispania), Jerome d’Ambrosio (Virgin), Vitalij Petrov (Renault) és a Sauberrel visszatérő Nick Heidfeld társaságában.
A Mercedes hétszeres világbajnoka volt a legszorgalmasabb az első edzésen: 24 kört tett meg, hogy szoktassa magát a pályához, meg az éjszakai (szürkületi) fényviszonyokhoz. Heidfeld 14 verseny kihagyása után tért vissza az F1-be, ehhez képest csupán 0,119 másodperccel maradt el mindig gyors csapattársától, Kobajasitól.

A Lotusnál erre az edzésre Fairuz Fauzy kapott lehetőséget Jarno Trulli kocsijában, a maláj pilóta azonban messze a leggyengébb idővel, az utolsó helyen zárt.

Adrian Sutil sokáig vezette az edzéslistát a Force Indiával, a végén azonban visszacsúszott a 3. helyre, közvetlenül a másik Red Bull-pilóta, Sebastian Vettel elé. A világbajnoki esélyesek közül Jenson Button 12 kört megtéve a hatodik helyen végzett, míg Lewis Hamilton mindössze 9 fordulót teljesített, amiből csak a 18. helyre futotta.

A Ferrari szintén nagyon kevés időt töltött a pályán: Fernando Alonso 12 kört tett meg és tizenegyedikként zárt, míg Felipe Massa (aki a mai napon nem használja a Ferrari befújt diffúzoros hátsószárny-megoldását) 22 kört futott, de csak a 19 .helyen végzett.