Száguldó cirkusz blog

Utolsó kommentek

Mika Häkkinen visszatér a Mercedesszel!

2011.10.22. 14:35 Real Simon says

Négy évvel az utolsó DTM-futama után, novemberben újra versenyautóba ül Mika Häkkinen. A kétszeres F1-es világbajnok a Le Mans Kupa kínai futamán tér vissza, egy AMG Mercedes SLS GT3-as versenygép volánjánál.

Mika Häkkinen és az AMG Mercedes SLS GT3 versenyautó, amivel Csuhajban fog indulni (Fotó: Mercedes-Benz)

Négy évvel az utolsó DTM-futama (Hockenheimring, 2007) után, a jövő hónapban ismét versenyautóba ül Mika Häkkinen. A kétszeres F1-es világbajnok a Le Mans Kupa csuhaji (Zhuhai, Kína) futamán tér vissza, egy AMG Mercedes SLS GT3-as versenygép volánjánál. Az autót, amely megnyerte a kategóriáját az idei Nürburgringi 24 órás viadalon, a Customer AMG Sports Team China készíti fel a versenyre.

„Noha már sokszor jártam Kínában, shasem versenyeztem ott – ezért is várom a csuhaji futamot. Nehéz verseny lesz egy nagyon erős mezőnyben, de igyekszem mindent megtenni a Customer Sports Team AMG sikeréért. Nagyon élvezetes lesz egy ilyen erős mezőnnyel együtt menni , főleg az SLS GT3-assal: a kocsi nagyon gyors és nagyon jól néz ki” - nyilatkozza Häkkinen a Mercedes-Benz sajtóoldalán.

Mika Häkkinen 1998-ban és 1999-ben Formula-1-es világbajnok lett a West McLaren Mercedes színeiben. 2005-től három szezont húzott le a háromágú csillagosokkal a DTM-ben, három futamot nyert, első évadjában ötödikként zárta a bajnokságot. Visszavonulása óta a Johnnie Walker utazó nagyköveteként dolgozik, arra biztatja az embereket, hogy sohase vezessenek autót ittasan.