Száguldó cirkusz blog

Utolsó kommentek

Abu-dzabi Nagydíj: A Jégember visszatért!

2012.11.05. 00:44 Real Simon says

Kimi Räikkönen nyerte a kaotikus, de káprázatos versenyt hozó Abu-dzabi Nagydíjat. A Lotus finn ásza - aki két év ralizás után tért vissza a száguldó cirkuszba - huszonhárom nagydíjat várt a 19. győzelmére. Fernando Alonso Ferrarija nagyon erős volt versenyen, de bajnoki ellenfele, Sebastian Vettel fikarcnyival sem maradt el a spanyol mögött. A Red Bull németje csak a boxutcából eredhetett a mezőny után, de agresszív versenyzéssel, a két biztonsági autós periódust kihasználva végül harmadikként futott célba. A verseny elfeledett hőse Lewis Hamilton volt, aki 20 körön át kezében tartotta a vezetést, de a benzinpumpa hibája miatt kiállni kényszerült.

Räikkönen végig hibátlanul vezetett, megérdemelten szerezte meg a Lotus első győzelmét az 1987-es Amerikai Nagydíj óta

Ayrton Senna (BRA), Lotus 99T - Honda V6 Turbo. Amerikai Nagydíj, Detroit, 1987. június 21.

Tudósítás hamarosan következik...

4. ABU-DZABI NAGYDÍJ, Yas Marina Circuit
Versenytáv: 55 kör x 5,554 km = 305,355 km
Levegő 30-29°C, aszfalt 34-30°C
Elrajtolt/célba ért: 24/17 autó

A végeredmény:

1. Kimi RÄIKKÖNEN (FIN) Lotus E20–Renault      1:45:58,667 óra (172,878 km/h átlag)
2. Fernando ALONSO (SPA)Ferrari F2012–Ferrari          + 0,852 mp.h.
3. Sebastian VETTEL (D) Red Bull RB8–Renault            + 4,163”
4. Jenson BUTTON (GB) McLaren MP4-27–Mercedes     + 7,787”
5. Pastor MALDONADO (VEN) Williams FW34–Renault + 13,007”
6. KOBAJASI Kamui (JAP) Sauber C31–Ferrari              + 20,076”
7. Felipe MASSA (BRA) Ferrari F2012–Ferrari                + 22,896”
8. Bruno SENNA (BRA) Williams FW34–Renault            + 23,542"
9. Paul DI RESTA (GB) Force India VJM05–Mercedes    + 24,160"
10. Daniel RICCIARDO (AUS) Toro Rosso STR5–Ferrari  + 27,463"

11. Michael Schumacher (D) Mercedes AMG      + 28,075"
12. Jean-Eric Vergne (FRA) Toro Rosso-Ferrari   + 34,906"
13. Heikki Kovalainen (FIN) Caterham-Renault    + 47,764”
14. Timo Glock (D) Marussia-Cosworth              + 56,473”
15. Sergio Pérez (MEX) Sauber-Ferrari               + 56,768"
16. Vitalij Petrov (RUS) Caterham-Renault         + 1:04,595
17. Pedro de la Rosa (SPA) HRT-Cosworth       + 1:11,778

Kiestek: Pic (FRA) Marussia-Cosworth, 42. kör; Webber (AUS) Red Bull-Renault, 38. kör; Grosjean (FRA) Lotus-Renault, 38. kör; Hamilton (GB) McLaren-Mercedes, 20. kör; Karthikeyan (IND) HRT-Cosworth, 9. kör; Rosberg (D) Mercedes AMG, 9. kör; Hülkenberg (D) Force India-Mercedes, 1. kör

Leggyorsabb kör: 1:43,964 (192,320 km/h) Vettel, Red Bull-Renault
A versenyben vezettek: Räikkönen (36 kör=199,829 km); Hamilton (19 kör=105,526 km)

A világbajnokság állása 18 futam után

Pilóták: 1. Vettel 255 pont 2. Alonso 245 p. 3. Raikkonen 198 p. 4. Webber 167 p. 5. Hamilton 165 p. 6. Button 153 p. 7. Massa 95 p. 8. Rosberg 93 p. 9. Grosjean 90 p. 10. Pérez 66 p. 11. Kobajasi 58 p. 12. Hülkenberg 49 p. 13. Di Resta 46 p. 14. Maldonado és Schumacher 43-43 p. 16. Senna 30 p. 17. Vergne 12 p. 18. Ricciardo 10 p.

Konstruktőrök: 1. Red Bull-Renault 422 p. 2. Scuderia Ferrari 340 p. 3. McLaren-Mercedes 318 p. 4. Lotus-Renault 288 p. 5. Mercedes AMG 136 p. 6. Sauber-Ferrari 124 p. 7. Force India-Mercedes 95 p. 8. Williams-Renault 73 p. 9. Toro Rosso-Ferrari 22 p.