Száguldó cirkusz blog

Utolsó kommentek

McLaren-siker az abu-dzabi teszt nyitónapján

2012.11.06. 15:47 Real Simon says

A World Series by Renault-ból érkezett Kevin Magnussen bizonyult a leggyorsabbnak Abu Dzabiban, az F1-es csikóteszt első napján. A McLaren dán tesztpilótáját az idei év nagy felfedezettje, a portugál Da Costa követte, aki a legtöbb kört tette meg a Red Bull-lal. A WSR 3.5 holland bajnoka, Robin Frijns negyedikként zárt a Sauberral.

Robin Frijns első F1-es tesztelésén jól elfáradt, de negyedik lett a Sauber-Ferrarival (Fotó: Sauber Motorsport)

A dán Kevin Magnussen bizonyult a leggyorsabbnak Abu Dzabiban, az F1-es csikóteszt első napján. A McLaren tesztpilótája negyven kört tett meg a Yas Marina pályán, legjobb ideje 1:42,651 volt, amivel a 16. rajtkockából indulhatott volna a Formula-1-es futamon.

Az idei WSR 3.5 bajnokság pechkirálya (két biztos győzelmet bukott el az utolsó körökben, egyiket a Hungaroringen) mögött az idény nagy felfedezettje, Antonio Félix Da Costa végzett. A portugál Red Bull Juniorpilóta 79 kört (közel másfél verseny távját) tette meg az RB8-cal, és szinte biztos, hogy a csapat olyan fejlesztéseket is kipróbáltatott vele, amelyeket az utolsó két nagydíjon terveznek bevetni.

Gary Paffett délután vette át a McLaren volánját Magnussentől, a DTM idei ezüstérmese a harmadik időt érte el. Mögötte a WSR 3.5 bajnoka, Robin Frijns végzett negyedikként, a holland 78 kört tett meg, és alaposan elfáradt a nap végére. Nicolas Prost az ötödik időt autózta a Lotus-Renault-val, megelőzve a GP2-sorozat bajnoki második helyezettjét, Luiz Raziát, valamint Giedo van der Gardét a Caterhamben.